Кращі фестивалі цього літа. Open'er Heineken
Почнемо з польського фестивалю Open'er Heineken
Гдиня - вид зверху
Складна політична ситуація в Україні та Росії вносить вимушений скепсис щодо наших традиційних фестивалів , запланованих на це літо . Ще на початку березня я був присутній на конференції Colisium , де йшло активне обговорення перспектив фестивального життя між найбільшими гравцями цього ринку. Багаторічний лідер фестивального руху - Республіка Казантип , незважаючи на гумористичний настрій Президента Микити Першого , поки все ще перебуває у стані деякої невизначеності. Бойкот з боку значної частини українських туристів , ймовірність скасування роботи міжнародних авіаліній в Криму , обережність іноземних артистів і туристів , якісь безглузді вкидання про переїзд до Грузії. Все це накладає свій негативний відбиток на загальний настрій тих , хто щороку рахує дні до початку Каzантипа .
Інший кримський фестиваль з традиціями - Kokltebel Jazz Festival і зовсім вирішив змінити дислокацію , про що урочисто оголосила президент фестивалю перед київським концертом Патріка Вульфа. Те , що фестиваль таки відбудеться - це чудово , але повна відсутність інформації про місце проведення - це, як для середини травня , вже трохи дивно.
Франшизні Global Gathering скасовані , як і молодий TheBestCity . Київський Park Live , який спочатку був придуманий як річний урбан -фестиваль в межах міста , затиснутий в задушливі рамки клубу Stereoplaza , де немає ніякого бажання тусуватися в середині липня. Зате з'явився Alfa Future People - гідна альтернатива , розкішний лайн- ап , низькі ціни. Але , по-перше - Нижній Новгород. Дивне місце для літнього дозвілля . По-друге - кіт у мішку.
Фестиваль , раптово зібраний на гроші цілком вгадується банку , повинен ще заслужити свою довіру у аудиторії , адже справжній фестиваль - це не просто улюблений артист в поле і банку пива. У перший сезон чудеса трапляються вкрай рідко. Коннект з людьми , атмосфера , магія приходять лише з часом. Проте , там точно збереться величезна кількість людей, що не розпещених частими візитами супердіджеев . Організатори оголошують умовних 50 000 чоловік .
Шкода , але цього року позитивна динаміка росту і розвитку нашої фестивальної культури зробить кілька впевнених кроків назад. Саме через любов до неї і неможливості дивитися на її , сподіваюся , що тимчасову рецесію цього року хочеться виїхати подалі . Наприклад , на Open'er . Давайте , нарешті , поговоримо про нього.
Open’er Main Stage
За своїм форматом Open'er - це класичний кемпінг -фестиваль в поле , з кількома сценами і поруч імпровізованих зручностей. Вперше Open'er відбувся у Варшаві в 2002 році. Тоді він носив назву Open Air Festival . З 2006 року фестиваль перебрався на своє нинішнє місце проживання - в зону колишнього військового аеропорту Косаково , що в 10 км від прекрасного містечка Гдиня. Саме в Гдині селяться всі туристи , яких не приваблює романтика відпочинку в наметах. Є і ще одна альтернатива - тихе курортне містечко Сопот , який знаходиться неподалік від Гдині . Туристи зі стажем знають його завдяки музичному фестивалю , на якому колись зійшла зірка Алли Пугачової. І Гдиня , і Сопот мають вихід до Балтійського моря , купатися в якому можна лише по особливих святах - північні течії вносять свої корективи в пляжні плани туристів.
Центр Сопота
Вартість візи на фестиваль , який триває 4 повних дні - 127 євро. Система оплати диференційована - ви можете заплатити за кожен окремий день 48 євро. Проживання та поточні витрати в довколишніх Гдині й Сопоті обійдуться вам в досить скромну суму , яка порівнянна з проживанням в Санкт -Петербурзі , Києві чи Краснодарі. Літнього зростання цін , який кружляє голову жадібним бізнесменам в Криму , Одесі чи Сочі , тут немає. Ціни в кафе і готелях влітку залишаються рівно такими ж , як і взимку .
За 12 років існування Open'er встиг еволюціонувати в велика подія для сучасного мистецтва в цілому. Крім музики тут також проходять покази незалежного кіно , виставки , еко -акції і навіть власний fashion - week . Важливо розуміти , що в тому самому 2002 році в Варшаві все починалося з концерту The Chemical Brothers . Прогрес в наявності !
Визитная карточка фестиваля — колесо обозрения
Музику ми залишили на десерт. Організатори Open'er (очевидно, що весь проект оплачує компанія Heineken), промо-група Alter Art завжди відрізнялася відмінним музичним смаком, великою кількістю зв'язків у музичному бізнесі і нюхом на поточні тренди. З 2007-2008 років Open'er входить в десятку кращих європейських фестивалів саме по частині багатства і різноманіття тутешніх лайн-апів.
Шоу Deadmau5 на Open’er в 2011 году
У 2014 році нас чекають чотири сцени, де щодня з 16:00 до 02:00 будуть проходити концерти, які продовжаться до ранку діджейськимі вечірками. Лайн-ап Open'er ще не закрите, а останнім оновленням буквально вчора стала Майа Джейн Коулз. За традицією найпотужніших хедлайнерів, начебто Ріанни або Blur торік, Alter Art оголошують тільки в червні, за лічені дні до початку фестивалю. Тому, варто чекати гучних сюрпризів.
Один з рекламних постерів фестивалю
На поточний момент найвагомішими надбаннями Heineken можна назвати сольний концерт Джека Уайта і лайв диско-дует Chromeo, який ось-ось офіційно представить свій новий альбом. Але не ними єдиними. Open'er хороший своєю різноманітністю - це ідеальна знахідка для тих, хто втомився від одноманітності діджеїв або експресії гітарних груп. Тут ви отримаєте повний спектр емоцій, причому навіть у рамках окремих напрямків.
Днем Open’er отдаленно напоминает «Пикник Афишы»
Любителів рок -музики чекають best hits перформанси від живих класиків Pearl Jam і стадіонних героїв начебто Interpol , The Black Keys і Wild Beasts ; нев'янучих романтиків Phoenix і галасливих хуліганів Foals . Предпочитающим музику з ухилом в психоделію - повний букет - MGMT , Metronomy , Foster the People і навіть австралійці Jagwar Ma . Лірично налаштованих дівчат ( а може і хлопців ) порадують тихі гітарні перебори модних Daughter , Haim і концерт самої Люкке Лі. Сюди ж визначимо молоду співачку Banks .
Хіп- хоп сцена представлена трендсеттери - Earl Sweatshirt з Odd Future і Pusha T. З електронікою взагалі все прекрасно. Тут обов'язковий для цього літа Ніколас Жаар з проектом Darkside , принц uk house сцени Джуліо Башмор , зірка лейблу Freude Am Tanzen і соратник Дугласа Гріда - Mooryc і молода зірка герідж Tourist .
Компанию им составят еще два десятка артистов рангом поменьше и обязательные для таких мероприятий представители местной сцены, которые исполняют не только современную, но и этническую польскую музыку.
Подробности в первой половине июля.